,
0 532 064 21 50
0 262 751 40 43
Anasayfa | Blog | Blog Haberleri
SEPETLİ PLATFORMLARDA DAHA GÜVENLİ VE VERİMLİ ÇALIŞABİLMEK İÇİN 5 ÖNERİ
Sepetli platform ile ulaşılması zor yerlerde çalışmanın rahatlığı ve verimliliğinin farkında olan siz değerli müşterilerimizin kaza risklerini azaltmak ve daha verimli çalışmalarını sağlamak için bazı kıstasları paylaşmak istiyoruz.
Amacımız siz kullanıcılarımızı bilinçlendirmek ve sepetli platformların uygun çalışma şartlarının oluşturulması halinde kaza risklerinin çok düşük olduğunu hatırlatmaktır.
Sepetli platformlarda güvenli ve daha verimli çalışmak için 5 kıstas
1.Ekspertiz ve Doğru Sepetli Platform Seçimi
Çalışacağımız alanın yükseklik. uzaklık ve çalışma ekipmanının ağırlığını doğru ekspertiz etmek ve uygun sepetli platformu seçmek yapılan işi hem daha güvenli hem de daha ekonomik kılar.
2. Operatör ve Periyodik Araç Bakımı
Çalışacağımız sepetli platformun periyodik bakımlarının yetkili kurumlarca kontrollerinin yapıldığını gösteren formlar ile operatörlerin sağlık, eğitim olarak yeterli ehliyetlere sahip olduğunun sorgulanması ve çalışma yapılacak platform ve sepetin işe başlamadan önce gözle kontrol edilmesi.
3. Saha Güvenlik Önlemleri
Çalışma sahasında zemin, yol ve hava şartlarına göre duba, ikaz bandı ve aydınlatma gereçleri ile yaya ve araç trafiğinden arındırılması gerekir. Dikkat etmeyen operatörlere uyarıda bulunulmalı.
4.Kişisel Koruyucuların Kullanılması
Yüksekte çalışma eğitimi alan personelin En standartlarına uygun kullanması gereken paraşüt tipi emniyet kemeri, baret ve iş ayakkabısını giymesi ve kemerin sepete bağlanması önemlidir. Ayrıca korkulukların üzerine çıkmamalı ve sarkmamalıdır.
5. İletişim
Operatör ve sepetli platformda çalışan personelin işe başlamadan önce nasıl iletişim kuracağını konuşmalı ve İş sürecinde ses ve gözle iletişimde olmalıdır. Operatörle iyi iletişim hem çalışanı performans olarak hem de güvenlik olarak daha verimli olmasını sağlar.
Sonuç olarak bu saydığımız kıstaslara dikkat edildiğinde sepetli platformlarda yapılan çalışmalarda kaza riskini azaltmak ve çalışma verimliğini arttırmak mümkündür.
İlk önce GÜVENLİK !!!
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır.
İş bu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan FRİGO PAN sorumlu tutulamaz.
© Copyright FRİGO PAN Tüm hakları saklıdır. 2017